Výjimečné Valašsko . Výjimečný Nový Hrozenkov
Výjimečné řemeslo . výjimečná hudba
na výjimečné louce
pro výjimečné lidi

Image
Image

Řemesla . hudba . divadlo . výstavy

Info: 1. 8.:
OZNÁMENÍ: DNEŠNÍ NEDĚLNÍ PROGRAM Z DŮVODU VYŠŠÍ MOCI ZRUŠEN!!!
Bohužel stav k 12:00 a prognóza na dnešní den není vůbec příznivá, hlavní program v dešti, stánkaři a řemesla propršené...
Omlouváme se všem příznivcům, další informace lidem co si zakoupili vstupné upřesníme. Vůbec nás toto rozhodnutí netěší, udělali jsme jej s velmi těžkým srdcem... 

Do Festivalu zbývá:

Hradišťan - Haleluja

Program

pÁTEK - 30.7.2021

17.30 - 18.30

Hradišťan

17.30 - 18.30

19.00 - 20.00

Jiří Schmitzer

20.30 - 21.30

Szidi Tobias

20.30 - 21.30

22.00 - 23.00

Buty

Změna programu vyhrazena

sOBOTA - 31.7.2021

OTEVŘENÁ HUBA - DĚRAVÝ GROŠ NEBOLI OHDG!

11.00 - 11.30

Evamore

11.00 - 11.30

12.00 - 12.30

Živa

13.00 - 13.30

Světlomat

13.00 - 13.30

14.00 - 14.30

Dálach

HLAVNÍ PROGRAM

16.00 - 17.00

BraAgas

16.00 - 17.00

17.30 - 18.30

Fleret

19.00 - 20.00

Jana Rychterová

19.00 - 20.00

20.30 - 21.30

Ponk Trio

22.00 - 23.00

Nerez & Lucia

22.00 - 23.00

Změna programu vyhrazena

Neděle - 1.8.2021

OTEVŘENÁ HUBA - DĚRAVÝ GROŠ NEBOLI OHDG!

10.00 - 10.30

Dálach

10.00 - 10.30

11.00 - 11.30

Světlomat

12.00 - 12.30

Živa

12.00 - 12.30

13.00 - 13.30

Evamore

HLAVNÍ PROGRAM

14.00 - 15.00

Žamboši

14.00 - 15.00

15.30 - 16.30

Marian Friedl

a 11 PODOB LÁSKY

17.00 - 18.00

Folklórny súbor Urpín (SK)

17.00 - 18.00

18.30 - 19.30

Hrdza (SK)

Hudba

Valašské letokruhy už mají své fanoušky, posluchače a diváky. Rádi s nimi sdílíme pocity radosti a euforie ze společných nevšedních zážitků. Proto nabízíme takový výběr hudby, kapel a interpretů, aby si každý účastník Valleto našel něco pro sebe.

Buty

Jiří Schmitzer

Fleret

Ponk trio

Žamboši

Szidi Tobias

Folklórny súbor URPÍN (SK)

Nerez & Lucia

Marian Friedl
a 11 PODOB LÁSKY

Hradišťan

BraAgas

Jana Rychterová

Hrdza (SK)

Otevřená huba - děravý groš neboli OHDG!

Program oživí i světově proslulý klub CBGB a v Novém Hrozenkově jeho valašská verze OHDG - "Otevřená huba - děravý groš". Ve spontánní valašské paralele to znamená zazpíváte a nic nedostanete... (Per huba bylo místo nic původně použito úplně jiné slovo). V sobotu i v neděli zahrají čtyři vybraní interpreti. Jejich výkony ohodnotí publikum pomocí dvou tisíc keramických kuliček každý den. Návštěvníci je mohou zakoupit u vstupu nebo v administrativním stanu. Mohou si koupit každý den buď jednu nebo maximálně čtyři kuličky po 20 korunách. Ke každé zakoupené kuličce dostanou kupón v hodnotě 20 korun - nejvíce 4 kupóny v hodnotě 80 korun. Kupóny jsou platidlem ve vybraných, viditelně označených stáncích s občerstvením. Takže návštěvník o nic nepřijde a je navíc příjemně motivován.
Posluchači budou moci hodnotit výkon umělce vhozením libovolného počtu kuliček do zapečetěných džbánů. Nejlepšímu soutěžícímu může vhodit třeba i všechny čtyři.. Druhý den si mohou návštěvníci opět zakoupit až čtyři kuličky za 80 korun se čtyřmi kupóny na občerstvení.
Čtyři vybraní umělci dostanou po oba dny k dispozici pódium, techniku a zvukaře, každý na 20 minut... Takže vystoupí dvakrát a to je vlastně 40 minut k tomu, aby přesvědčili publikum ke vhození kuliček do jejich "kasičky", kterými budou keramické zapečetěné nádoby.
Vhazování kuliček do čtyř nádob se zřetelným označením soutěžícího proběhne každý den po odeznění skladby posledního soutěžícího umělce. V neděli odpoledne moderátoři vyzvou čtyři diváky, aby společně rozlomili pečetě na nádobách, otevřeli je a spočítali kuličky. Nádoby budou poté vydraženy a suma se přidá k odměně pro vítěze - tou je smlouva k vystoupení na příštím festivalu Valleto a hotovost 20 000 korun českých.

Evamore

Živa

Světlomat

Dálach

Řemeslný jarmark

Účast řemeslníků na jednotlivých programech Valašských letokruhů je podmíněna nabídkou pouze jejich vlastních výrobků, přičemž prodejcem může být i rodinný příslušník, bude-li respektovat etický řád Festivalu.
Po prvním ročníku (2018) s 61 řemeslníky se druhého ročníku (2019) zúčastnilo 86 tvůrců z celého spektra jak původních valašských, tak i novějších, moderních a alternativních řemesel.
Loňský třetí (avšak nerealizovaný) ročník, měl pracovní název Festival hlíny. V roce 2021 jsme se rozhodli spojit program III. a IV. ročníku i s jejich tématy, to znamená, že k hlíně přidáme sklo a kov. Vznikne tak další řemeslný kruh. Pro účast řemeslníka v připravovaném IV. ročníku je nutno vyplnit elektronickou přihlášku, která je součástí webu. Doporučuji reagovat co nejdříve. Přihlášky uzavíráme 15. června 2021. I když louka poskytuje dostatečný prostor, kapacita festivalu a řemeslného jarmarku má svá prostorová omezení. Hrnčíři, keramici, kováři a skláři na Festivalu Valleto limit nemají, některá další řemesla a výrobci však ano. Nemá smysl, aby se v kruzích sešlo například 8 výrobců frgálů.

Řemeslný jarmark - Festival řemesla, umění a alternativy - sobota a neděle
  • Keramika, sklo, kov, prakticky bez omezení.

Výstavy

Luční galerie na louce...

Pro děti

DIVADLO - ZVÍŘATA - FAUNA A FLÓRA VALAŠSKÉ LOUKY
UKÁZKY ŘEMESEL - HVĚZDNÁ OBLOHA
Šest divadelních představení pro děti na festivalu (SO 31. 7. a NE 1. 8.) v 11:00, 14:00, 17:00.

3x divadelní představení v SO - 11:00 a 14:00 R u k y N a D u d y, 17:00 Pruhované panenky

3x divadelní představení v NE - 11:00 a 14:00 Bajka Těšínské Divadlo, 17:00 Pruhované panenky

Novinkou na festivalu bude "Zasvěcení valašskou loukou" na louce za Bečvou SO+NE v 15:30. Děti i dospělí se zde mohou pod vedením odborníků seznámit s faunou i flórou valašských luk. V průběhu obou dnů se v čase cca 90 minut naučí něco zajímavého o broucích a rostlinách.

Na festivalu budou v SO a NE k vidění koně a koníci, vše co žije na dvoře nebo ve chlévě a také dravci. Děti si mohou vyzkoušet práci s keramickou hlínou či asistovat kovářům a sklářům.

... Přijdou mezi nás i vsetínští hvězdáři a opět nám rozšíří naše obzory ... Na festivalu poprvé vytvoříme samostatný divadelní kruh s pódiem.

Zdarma poskytneme také novinku – DIVA - JAU - MŇAU OPATROVNICTVÍ – krátkodobé odložení dětí během představení. Po zkušenostech z minulých ročníků poskytneme také speciální stan pro nejmenší účastníky a jejich kojící matky – nečekejte luxus, ale bude zde vše potřebné pro dvě maminky najednou... 

Divadlo Pruhované Panenky

Kryštůfek a lesní bytosti
(vhodné pro děti od 3 do 99 let)
O Kryštůfkovi, který se ztratil v lese, ale svůj strach překonal a vydal se svou cestou ... Protože měl dobré srdce a vše mu bylo nakloněno, zjevily se mu bytosti, které běžně nemůžeme spatřit - paní Voda, Král stromů či Víla květin. Tyto bytosti pomohou Kryštůfkovi najít tatínka a dojít poznání. Představení bylo inspirováno knihou Jaroslava Kalouska - Kryštůfek a lesní bytosti s ilustracemi Markéty Kotkové, která se na představení podílela svými kresbami. Zveme vás na krásnou výtvarnou podívanou s látkovými vitrážemi za doprovodu autorské hudby.

Scénář a režie: Mona Šiška, Jaroslav Kalousek
Hrají a zpívají: Lenka Chaloupka Hušková,  Mona Šiška
Hudební doprovod: Oldřich Šiška
Hudba: Oldřich Šiška a Mona Šiška
Výtvarná spolupráce: Markéta Kotková, Magdalena Valchařová


O Třech neposlušných kůzlátkách
(vhodné pro nejmenší i větší děti)
20 min. + 30 min. interaktivní část
Veršované loutkoherecké představení vycházející z klasické pohádky „O třech neposlušných kůzlátkách“. Můžete se těšit na loutky kůzlátek vyrobené z ovčího rouna, veselé písničky provázející celé představení zadoprovodu flétny a kytary. Součástí představení je interaktivní dílna, ve které děti učíme písničky a společně si zpíváme a hrajeme.

Scénář a režie: Mona Šiška, Lenka Chaloupka Hušková
Scéna a loutky: Mona Šiška, Lenka Chaloupka Hušková
Hrají a zpívají: Mona Šiška, Lenka Chaloupka Hušková

Těšínské divadlo bajka

Velká policejní pohádka
Karla Čapka v režii Víta Bruknera 
Pozor! Napínavý detektivní příběh, ve kterém nejde o zločin, nýbrž o kouzla, ale také o náklonnost a lásku. Jednoho dne totiž strážník Trutina objeví na ulici obří vejce. Odkud se vzalo a komu patří? Měkkosrdcatý Trutina vejce přinese na strážnici. A co se z vejce vylíhne, neprozradíme. Ale bude z toho pěkná mela! 
Zahlídly jste, děti, někdy nějakého skřítka? – Že u vás žádné takové nadpřirozené zjevy nejsou? Tady u nás je jich hromada! Přijďte se podívat!
 

Čert a Káča
Podle Boženy Němcové
Hubaté Káči se každý raději vyhne, a ona by si tak chtěla zatancovat! A na truc všem klidně i se samotným čertem! A to budete koukat, jak s ním Káča pěkně zatočí! Veselá pohádka o prostořeké Káči, chytrém Ovčákovi a o tom, že i ten největší hříšník se může polepšit. 

RukyNADudy

Byl tu jeden gajdoš aneb Jak se chtěl gajdoš naučit pořádnému řemeslu, a nikdy se mu to nepovedlo
Hudební taškařice o putování gajdoše z Beskyd (tj. dudáka), který se chce naučit pořádnému řemeslu, ale stále se mu to nedaří. Ve Frenštátě se učí za tkalce, na Ondřejníku za salašníka (pastevce ovcí), v Čeladné za hamerníka, na Lysé hoře za zbojníka. Pohádka je plná zpívání a hraní, neočekávaných zvratů, průvodce dějem, potulný muzikant, s dětmi probírá každé dějové zákoutí a přibližuje kus starého života z krajiny pod Lysou horou.

Pohádku hraje: RukyNaDudy z Frenštátu pod Radhoštěm
Autor a režie: Marian Friedl
Délka: cca 50 minut
 
O bačovi, který falešně trúbil
Co se stane, když je bačovi na salaši smutno a rozhodne se, že se pobaví na úkor druhých? O tom vypráví hudební pohádka, v níž účinkují známé postavy beskydského regionu jako bača Blinka, čarodějnice Divá Hana, portáš Stavinoha a zbojník Ondráš. V pohádce se trúbí na salašovku, hraje na ochlebky, gajdy, píšťaly, vzduchem lítají obušky a občas se i vystřelí z flinty!

Pohádku hraje: RukyNaDudy z Frenštátu pod Radhoštěm
Autor a režie: Marian Friedl
Délka: cca 50 minut

Informace

Akce se konají téměř za každého počasí
  • Zajištění stanů