Informace

Valašské letokruhy od počátku své existence vyzývají k omezení používání plastů.

Pro další ročníky už bude platit "PROSBA" pro všechny prodávající řemeslníky - balit, když už je třeba, do papíru. Rovněž stánkaře prodávající jídlo vyzýváme - vezměte si příklad u myslivců z Nového Hrozenkova, kteří na nápoje používají ve velké míře sklo, a guláš servírují v porcelánu s kovovými lžícemi. Prosíme všechny, aby nahradili plastové tácky a kelímky alespoň za papírové. Jsme ovšem velkorysí a tolerujeme nádoby k opakovanému použití na přenášení a uchování jídla. Ve jménu přírody a obyvatel tohoto regionu Vám už teď děkujeme!

Image

Občerstvení na Valašských letokruzích.

JÍDLO - PITí

Stravování na Valašských letokruzích svěříme osvědčeným subjektům. Snad jsme na předešlých ročnících vyhověli většině. Vše co klapalo, rozšíříme a co nefungovalo, odstraníme. Jídlo, o tom se vždy diskutuje. Organizátoři mohou něco nebo někoho špatně odhadnout. Buďte k nám, prosím, shovívaví. Opravdu, už i rozpačité reakce u nás vyprovokují potřebu řešit a když je to možné - problém odstranit... Buďme tolerantní i k sobě navzájem. Majoritního strávníka nikdo nepřesvědčí, že kýta uplácaná z rozvařené brokolice je to nejlepší, co kdy ochutná. Pokud má problém už s očima, nos a celé tělo jej spolehlivě ochrání a zažene ho na jeho ostrůvek blaha. A naopak...

Všechny dostupné signály nasvědčují, že letos dojde k růstu zájmu o Valleto minimálně o třetinu. Špatná kvalita, nedostatek, fronty - to je noční můra pořadatelů... Občerstvení je stejně důležitou součástí festivalu jako program! Proto pro vás všechny připravujeme lákavou nabídku - každý den se bude rožnit jedno prasátko a dvě ovce. Zvěřinový guláš, klobásky, grilované maso, sýry, bramboráky, langoše, palačinky, chlebové placky, jídla zeleninová i ovocná, možná i lehce archaická, zmrzliny, káva nejlepší v regionu, kvalitní vína, piva a limonády... Samozřejmě budou i originální karamelové a čokoládové variace...

Takže, už aby to bylo!!!

Subjekty zajišťující občerstvení: Myslivecké sdružení Nový Hrozenkov, JPZ Gastro company s.r.o, Penzion Na parní pile, Horský hotel Kohútka, Horský hotel Portáš, Tucan café Valmez, Restaurace U Vleku - Skiareál Karolinka, La torta, Placky z pece - Kosenka Valašské Klobouky, Mléčný karamel, Langoše Juskovi, Medovina Spisar Jiří, Valašský trdelník Jan Píšek, Čokoládové království, Frgále Lidka Šuláková, zRUK, OKOŠTUJ s.r.o, Francouzské palačinky CRÉPES od Amélie, regionální zástupce pivovarníků - Pivovar Portáš ze Zašové a Frgále od Bohušky z Velkých Karlovic.

Uvedené subjekty jsou zastoupeny převážně na Festivalu Valleto 30.-31.7-1.8.2021. Ostatní události Valašských letokruhů jsou pokryty těmito subjekty dle možností.

Místo konání

Doprava a parkování

PARKOVÁNÍ
  • Kamenné parkoviště s omezenou kapacitou 350 vozidel v bezprostřední blízkosti louky v ceně 120/den a 100/noc
  • V katastru městyse cestou od N. H. směrem na Karolinku a Velké Karlovice - v úrovni Balatonu jsou parkoviště na soukromých parkovištích za ucházející cenu.
VLAKEM - AUTOBUSEM
Pro všechny, kteří zaparkují svá auta už na Vsetíně a tímto způsobem podpoří snahu Mikroregionu Valašsko - Horní Vsacko a Valašských letokruhů o snížení frekvence pohybu automobilů údolím Vsetínské Bečvy, připravíme milý bonus. Takže - lístky z vlaku a autobusu nezahazujte do koše!

Kontakty

Email: info@valasskeletokruhy.cz
Přihlášky řemeslníků: 
Přihláška řemeslníka 2021

tel: +420 603 288 389

Kontaktní osoba: Miro J. A. Moravčík
Email: miriw7@seznam.cz