Image

Manuál řemeslníka účastníka

Vážení přátelé,

svou účastí na Valašských letokruzích se i vy stáváte širší součástí týmu Valleto. A nám všem záleží na co nejúspěšnějším průběhu festivalu. Prosím Vás tedy o Vaši pečlivou pozornost.

Hovězí, Nový Hrozenkov i Velké Karlovice byli vloni k úžasné potěše motoristů  po celé léto obdařeny semafory řízenou dopravou. Bylo to opravdu náročné... Letos to snad bude lepší, ale prosím Vás, aby jste ve dnech těsně před festivalem sledovali dopravní situaci na Horním Vsacku - (mikroregion od Janové po Velké Karlovice) a zařídili se podle ní. Je nutné, aby jste do areálu festivalu dojeli nejpozději v sobotu ráno do 8.00.  V 8.30 už musí být auta řemeslníků zaparkována mimo kruhy! Parkoviště pro všechny tvůrce Valleto - to jste i vy, řemeslníci, umělci, vystupující atd je ve vymezene zóně, hned u kruhů - na půdoryse ve webu ozn. jako parkoviště účinkující.Opět, tak jako i minulý rok, apeluji v první řadě na bezpečnost. Prosím Vás tedy, místní, znalý hrozenkovských uliček a cyklostezky na Horňansku, pro tuto akci je jediný možný příjezd automobily po cca 100 metrů cyklostezky od kamenného parkoviště. Najíždět můžete už od 5.00, kdy tam bude ostraha, všichni, kdo najedou už v pátek a určitě i já. V těchto brzkých ranních hodinách je téměř nepravděpodobný pohyb na cyklo, jsme však schopni koordinovat provoz jen na uvedeném úseku. S přibývajícími hodinami, už dopoledne, využívají cyklostezky stovky a v průběhu letních víkendů až tisíce cyklistů. Na komunikaci mezi Novým Hrozenkovem a Karolinkou budou umístěny ukazatele směru a velké plachty bannerů Valašských letokruhů, které Vás dovedou ke kamennému parkovišti - to na našem webu není - staré foto ze starého letadla.... a od hential už fšecko vlastně uvidíte alebo pojdete po sluchu. (Všude budou šipky). Sjedete z cyklo po cca 100 metrech a tam si Vás už rozchytáme, pošleme k Vašemu stánku a posléze zaparkujeme.

Dále - máme a milujeme své miláčky - omezte počet kusů na "pohodlné" a každý si striktně odpovídá za svého pejska, manžela, manželku... Hlavně aby nekousali! Agresivním jedincům je nutno dát náhubek, případně frgál, pivo, guláš, klobás, langoš, placek.., nebo jiný dárek... (do huby a do ruky)

Poplatek za místo po oba dny je 379 korun. Kdo využije náš stánek, zaplatí plus 121 korun. Takže 500 korun za oba dny festivalu. (121 korun plati org. za zapůjčení stánku Velkým Karlovicím a Halenkovu) Těch 379 korun bude použito k vyplacení strážní služby, hostesek a pokladních.

Vzhledem k tomu, že se Valašské letokruhy rozrůstají ve všech ohledech a nejnáročnější bude sobota ráno, prosím Vás, naplánujte si příjezd nejlépe od 5.30 do 7.30 a prosím Vás o vzájemnou ohleduplnost. Je Vás docela dost, ale všechno se dá s dobrou náladou a empatií zvládnout.. Kdo potřebuje, elektriky bude dost, ale je nutné hned po příjezdu na to upozornit, aby se případně ještě udělala změna. S přibývajícími hodinami a únavou, taky bude program hlučnější a intenzívnější, je možné ukončit prodej a s pracovní četou zabezpečit Váš stánek.

   Po ukončení oficiálního programu v sobotu ... v cca 22.30, možná později, bude v kruzích, pravděpodobně u jediného možného ohniště další program pod názvem Slovo člověka - Pepa Polách všem koho to bude zajímat přiblíži jak na klubovou zónu a mnoho dalšího i malinko čarovného a hodně moudrého. Posléze, pokud nedojde na nějaké překvapení, je volná zábava za snížené úrovně decibelů. Kdo potřebuje kontakt na sofistikovaný kemping - doporučujeme Machůzky t.č. 603 327 150 ve Velkých Karlovicích. Jinak se uložte jak libo - ideálně pod velké stany. Vzhledem k tomu, že je festival u docela velké mláky a také Bečvy, počítejte s tím, že pokud se uložíte "pod širák", budete ráno zmáčený jak žinka na nádobí... Udělejte si pohodlí, jak Vám bude vyhovovat, jenom prosím, žádné ohně kromě připraveného ohniště.

Co se týče jídla - naši supr myslivci budou mít guláš, Parní pila, grilované a vařené klobásky minimálně 6 čepů piva, i nealko pivo bude na čepu, limonády "hentaké" i domácé, Erika varí veget a vegan, budou placky chlebové z Klobúk jak vloni, langoše od Jusků, bramboráky taky někdo přiveze, vínečko skvělé, mléčný karamel na mlsání pro děti i jiné huby..., bude všeho dost. K povyražení dětí i zubů - budú koniky a koně, zoo-drobnochov, skákací hrad taky, hvězdáři nás i děti poučí a snad i trpělivosti naučí... Já myslim, že bude i docela sranda, randa, anda.........

Těší se na Vás celý organizačný tým Valleto - Ludmilka Vašková, Jitka Petřeková, Jana Štolfa, Lucie Strbačková, Mili Fohlerová, Mirka Vančurová - Janečková, Pavel Jochec, Břéťa Vašek, Honza Gottfried, Jakub Podešva, Juro "Kovis" Kovalčík, Svaťo Štolfa, Mára Vančura, Miško "Košík" Oliva, pracovní týmy Romana Strnadla a Juri Trlici. No a ešče aj já – mirisko.

            Všichni, kdo zabezpečují občerstvení, tedy ti, kdo toho mají opravdu moc a je nutné aby najeli už v pátek, nebo potřebovali konzultaci, mé číslo znáte - některé pozvu 10.7. v 17.00 do zasedačky na úřad městyse. Všichni, kdo jste si psali o stánek, budete ho mít - i dva. Také elektřina bude u vašeho stánku - max coby pečeným seletem dohodil... Snad jsem na nic nezapomněl - takže - cez fšecky utržené rany a tepenné krvácania, infúzie blahosklonnosti, totálnej amputácie pesimizmu, celkovému a trvalému nainštalovaniu nadšenia a napatia do kostí, svalov a DNA sa na Valleto 2019 a na Vás fšeckých teším jak soplavé decko na zmrzlinu.... Miro.