Vstupné

Vstup na Valašské letokruhy 2019 je zpoplatněn symbolickým vstupným, které lze zakoupit pouze na místě konání akce a to po celý den.
Obdržíte identifikační pásku pro daný den a můžete kdykoliv odejít a znovu přijít.

Vstup pro děti do 120 cm je zdarma.

Sobota 10.8.2019

60 Kč

Neděle 11.8.2019

60 Kč
Sobota + Neděle
110 Kč
Zakoupením vstupenky se návštěvník zavazuje dodržovat Návštěvní řád festivalu Valašské letokruhy.

Místo konání

Lůka na Horňansku v Novém Hrozenkově

Image

Valleto tým

Dovolte malé ohlédnutí - Valašské letokruhy 2018 splnily očekávání organizátorů i návštěvníků a my věříme, že kdo se jich účastnil, nelitoval cesty na louku Horňansko v Novém Hrozenkově 18. srpna 2018.

Osobně považuji za důležité seznámit Vás s nadšenci, kteří pro Hrozenkov a všechny návštěvníky Valašské Letokruhy připravili:
Městys Nový Hrozenkov zastupovala a ValLeto podporovala paní Stanislava Špruncová. Pavel Jochec, Roman Strnadel a Jura Trlica a jejich partyje, kteří převedli vše z papíru do reálu a s ohledem na bezpečnost vše nutné dovedli k dokonalosti. Zvukař Jakub Podešva z Velkých Karlovic. Šéf alternativní scény Juro "Kovis" Kovalčík - vsetínský tatér a rebel z povolání z Jablůnky, moderátoři Lucka Strbačková a Honza Gottfried - Huslenky a Vsetín, Ludmila a Břetislav Vaškovi z Rožnova pod Radhoštěm - autorka plakátu a autor grafického návrhu všeho, co je spojené s Valleto, Mili Fohlerova - etnografka Muzea regionu Valašsko - konzultantka všeho moudrého a pravověrně valašského - z Halenkova, Marek Vančura a Mirka Janečková-Vančurová - autoři stránky na Facebooku z Valašské Bystřice a nesmím zapomenout na spoluautora loga a autora jeho proutěných verzí - Michal "Košík" Oliva ze Vsetína.
Tento tým nadšenců připravil, seřadil, vyladil a sladil celý program, kterým, s průvodním slovem Lucky a Honzy, ožilo pódium na louce na Horňansku.
 
Děkujeme všem zúčastněným řemeslníkům, kteří si našli čas a podpořily první ročník Valašských Letokruhů na Novém Hrozenkově, všem dobrodincům, sponzorům, majitelům pozemků, fandům, přátelům a návštěvníkům. Děkujeme i těm, kteří Valletu moc nefandili a posunuli nás všechny v preciznosti při přípravě a srovnali naše iluze.
 
Úplný závěr patří mistrům - elektrikáři Josefu Černotovi a opět se klaním a děkuji za spolupráci hrozenkovským myslivcům pod vedením Jury Čaníka.
 
Valašské letokruhy doopravdy nemají obdobu v České republice a docenit jejich význam pro Nový Hrozenkov, Horní Vsacko a Valašsko momentálně nelze. Rozhodně nesklouznou do absurdního kopírování, každý ročník je a bude originální. Tudy vede cesta k neopakovatelnosti Valašských letokruhů. Třeba podotknout, že lokace – louka na Horňansku je obrovským fenoménem. Nikde jinde to fungovat nebude!!! Na této stránce najdete program festivalu a průběžné aktuální informace.
 
Tým ValLeto se rozrůstá a vyvíjí, do přípravy dalšího ročníku Valašských Letokruhů 2019 se zapojili další nadšenci. Jitka Petřeková z Velkých Karlovic – posluchačka etnologie a manželé Jana a Svaťa Štolfovi - webové stránky, technologická podpora, administrativa (ValMez/Nový Hrozenkov).
 
Autor - Miro J.A.Moravčík.

Kontakty

Email: info@valasskeletokruhy.cz
Email přihlášky řemeslníků: prihlasky@valasskeletokruhy.cz

tel1: +420 608 525 479
tel2: +420 603 288 389

Kontaktní osoba: Miro J. A. Moravčík