řemeslo · hudba · divadlo · výstavy

O festivalu

První ročník Valašských letokruhů, s lehce zapamatovatelným datem 18. 8. 2018, potěšil nebo zaujal a dal v podstatě život této události v samém centru Valašska – Horního Vsacka – v Novém Hrozenkově. Druhý ročník potvrdil zájem diváků, návštěvníků a povzbudil organizátory. Třetí ročník byl zrušen v hlavním i v náhradních termínech. Jeho příprava stála v podstatě rok práce úzkeho týmu Valleto a nemalé množství financí. Valašské letokruhy se každým rokem měnili. Ne po obsahové stránce, ale co se týká organizovanosti a vystupování navenek jako subjektu. Od ochranných křídel městyse po spolupráci s ním. Bylo to nutné kvůli větší pružnosti. Ochranné paže nabídli JPZ GASTRO company s.r.o. Nezklamali, podrželi Valašské letokruhy, kde a jak mohly. Přišlo něco, co já osobně ani neumím pojmenovat. Třetí ročník jsme pro sebe udělali jakože byl. Tolik to stálo peněz a úsilí. Čtvrtý ročník – 2021 jsme připravili ve velkolepé formě. Věřili jsme, že se 2020 už nebude opakovat. Umělci se loučili s námi s uznalým palcem vzhůru, došlo i na smekání imaginárního klobouku. Diváci, kteří přišli zažili umění a řemeslo v krystalické formě. Pátek a sobota byli nádherné a plné euforie. Neděli jsme po dlouhém zvažování zrušili. Realita v pozdějších hodinách na sto procent potvrdila správnost našeho rozhodnutí.Teď tady máme rok 2022 a Valašské letokruhy jsou už zapsaný spolek. Máme vlastní představu o jeho fungování. Pro tento rok, v rámci úsporných opatření, dochází k zásadním změnám.

Události Valleto nelze organizovat bez podpory dalších subjektů. Bez podpory návštěvníků už vůbec ne. Nikde není vhodný prostor pro tyto věty. Z různých důvodů – třeba kvůli nařčení z nepovolené reklamy. Tady to můžu říct tak, jak se mi líbí.
Není jednoduché v současnosti podporovat kulturu. Bez podpory Nového Hrozenkova, Zděchova, horského hotelu Kohútka, Zlínskeho kraje, MASky Valašsko – Horní Vsacko, TM Stavu, JPZ GASTRO, Parní pily, U vleku, horského hotelu Portáš a tak dále…., to prostě nejde a nějaký čas ani nepůjde. Největším sponzorem jsou manželé Zajícovi se svojí firmou Zamet a největší srdcaři jsou Jana Kocurková, Michal Oliva, Tomáš Kocourek, Pavel Jochec, Svatopluk Štolfa, Michal Mikeš a Pepa Kocurek. Bez těchto lidí, bez podpory a lásky mých dcer a několika mých blízkých přátel, kteří věří v potenciál Valašských letokruhů a rovněž věří ve mne, by události posledních let srovnali se zemí veškeré naše úsilí. Tady a teď si můžu dovolit napsat tyto slova.

Všem Vám, moji milí, z celého srdce děkuji a těším se na společné zážitky z umění, řemesla a také skvělého jídla na Valašských letokruzích 2022!

miro

Vstupenku
zakoupíte na místě

Občersvení
zajištěno od místních
dodavatelů

Doprava a parkování
info na stránkách
jednotlivých událostí

Podmínky pro řemeslníky
info na stránkách
jednotlivých událostí

Omezení užívání
plastů na festivalu
dlouhodobě podporujeme

Jak se malují Valašské letokruhy

Jak se pečou Valašské letokruhy

Jak se pletou Valašské letokruhy

Partneři a sponzoři

Mediální partneři

Všechny eventy Valašských letokruhů se konají pod osobním patronátem hejtmana Zlínského kraje pana Radima Holiše.